Ustura Kemal 4. Bölüm

İşgal Güçleri’nin baskılarını iyice arttırdığı, vatana ihanet edenlerin, gerçek vatanseverleri İhanet-i Vataniyye ile suçladığı günlerde… Ustura Kemal, ekibiyle beraber Kaymakam Hüsamettin’in direniş grubuna yemin ederek resmen katılır. Aynı yemin töreninde hiç beklenmedik biri daha gelmiştir. Kemal, kendi ekibi içinde böyle birinin olmasını hiç istemese de vatan uğruna bu yeni üyeyi kabul etmek zorunda kalır. Karayani’nin öldürmesi Ustura Kemal için yeni bir maceranın başlangıcıdır. Artık Kemal’in peşinde sadece İngiliz istihbaratı değil, aynı zamanda Rum çeteleri de vardır. Lebbe Ustura Kemal tarafından eve misafir olarak getirilen Nihal’in aslında Kemal’in nişanlısı olduğunu öğrenince şaşkına döner. Nihal’in Kemal’le aynı evde yaşamaya başlaması ile Gülnaz için her şeyden vaz geçmek anlamına gelir. Anceli ise geceyi Bennet’le geçirdiğini Kemal’in öğrendiğini anlamasıyla yıkılır. Aslında Anceli’nin bambaşka bir derdi vardır. Vural, Bennet’ten kömür ticareti karşılığı Osmanlı’dan kalma silahları almıştır. Kemal’in görevi bu silahları kaçırmaktır. Vural’ın evinde eşlerle yenen yemek aslında Ustura Kemal’in silah kaçırmak için kurguladığı bir plandır. Ancak Gülnaz’ın kardeşi Keriman’ın eve gelmesi ve Ustura Kemal’i bir anda tanıması Gülnaz ve Kemal’i çok zor durumda bırakır. Kemal ve Abdo planın başarılı geçmesi üzerine kutlama için gittikleri Anceli’nin evinde İngiliz birlikleri tarafından kuşatılır. İngilizlerin aradıkları Ustura Kemal’den başkası değildir. ‘USTURA KEMAL’ 25 Eylül salı akşamı saat 20.00’da yeni bölümüyle Show TV’de!

Ustura Kemal 3. Bölüm

İşgal Güçleri’nin baskılarını iyice arttırdığı, vatana ihanet edenlerin, gerçek vatanseverleri İhanet-i Vataniyye ile suçladığı günlerde Ustura Kemal, balo salonundan vatanperverleri kaçırmayı başarır. Bennet’in yanında kalmak zorunda olan Kemal, vatanseverlerin Üsküdar’a geçirilmesi görevini Abdo’ya verir. Kemal, Gülnaz’ın hayatını kurtardığı için Gülnaz’ın kocası Vural büyük bir kıskançlık içindedir. Ustura Kemal’e vatenseverlere yolda işgalciler tarafından baskın yapıldığı istihbaratı gelir. Sadece kendisinin bildiği bir kaçış planında böyle bir baskın yemek Kemal’i şüpheye düşürür. Artık aralarında bir hain olduğu açıktır. Kemal Vatanseverleri Anadolu’ya göndeririken ekibi içindeki ‘hıyaneti’ bulmak için bir oyun tezgahlar. Ancak bu oyun Kemal’in hiç hesaplamadığı bir şekilde sonuçlanır. Çünkü bu oyun O’na bu ayatta en sevdiklerinden birini kaybettirir. Fakat hiç beklenmedik bir anda ortaya çıkan bir çocuk Kemal’in aslında haklı olduğunu ortaya çıkarır. Bu çocuk Anceli’nin oğlu ‘İsmail’ den başkası değildir. Anceli’nin kayıp oğlunu Bennet bulup Anceli’ye teslim etmiştir. Ancak İsmail çok önemli bir gerçeği bilmektedir. Annesinin evinden kurnaz bir planla kaçarak sokaklarda görüp hayran olduğu Kemal’i bulmaya gider. Kemal, İsmail’in kimin oğlu olduğunu bilmememektedir. ‘USTURA KEMAL’ 18 Eylül salı akşamı saat 20.00’da yeni bölümüyle Show TV’de!

Ustura Kemal 2. Bölüm

İşgal Güçleri’nin baskılarını iyice arttırdığı, vatana ihanet edenlerin, gerçek vatanseverleri İhanet-i Vataniyye ile suçladığı günlerde Ustura Kemal İngiliz İstihbaratının gizli hücresindedir. Vatanseverlerin kurtarılması için yaptığı plan bir anda sabatoja uğrar. Artık kurtarması gereken sadece vatanseverler değildir. Kendi ekip arkadaşları da vatanseverlerle beraber bir otelin deposunda kısılı kalmıştır. Üstelik o otelde o akşam Komutan Bennet’in düzenlediği İngiliz Sevenler Cemiyeti’nin balosu vardır. Kemal Anceli’nin de yardımıyla baloya sızmak için kimlik değiştirmek zorunda kalır. Bu kimlik O’na ilerisi için hiç ummadağı bir kapı açar. Kemal baloya Nihal’le birlikte katılır. Nihal baloda kendini Kemal’in nişanlısı olarak tanıtır. Kemal’in eski sevgilisi Gülnaz da balodadır ve Kemal’in nişanlandığını öğrenince beyninden vurulmuşa döner. Kemal arkadaşlarını kurtarmak için ortalığı yangın yerine çevirirken Gülnaz’ ı bekleyen ölüm tehlikesinden habersizdir. ‘USTURA KEMAL’ 11 Eylül salı akşamı saat 20.00’da ikinci bölümüyle Show TV’de!

Ustura Kemal 1. Bölüm

İstanbul Üsküdar’da uzun yıllar önce yaşamış ve namı uzak diyarlara ulaşmış bir yiğidin, vatanseverliği ve aşklarıyla dillere destan bir kabadayının hikayesi, USTURA KEMAL 4 Eylül Salı akşamı Show TV’de başlıyor… Bir insanın kaderi, belki de bir ulusun kaderini değiştirir… Ustura Kemal’in hikayesi, Mütarekenin, yokluk yıllarının, yorgun ama gururlu İstanbul’un, bir milletin kurtuluş mücadelesini ekranlara yansıtıyor. İşgale karşı omuz omuza, birlikte dayanışma içerisinde yaşayan azınlıkların, Osmanlı topraklarında kardeşçe yaşayan her milletten insanın hikayesini, İstanbul’un ara sokaklarında yaşayan insanların sımsıcak dostluklarını, aşklarını izlerken geçmişi çok büyük bir özlemle anacak, Ustura Kemal’in maceralarını hiç kaçırmayacaksınız…Kabadayılığın raconunu yazan, Cumhuriyet tarihimizin çok önemli bir dönemine ışık tutan, güzelliğiyle şarkılara konu olan eski İstanbul’u ve güzel şehirde yaşayan insanların öykülerini izlerken derinden etkileneceksiniz. Türk televizyon tarihinin en önemli başyapıtlarından biri olmaya aday Haldun Sevel’in eserinden uyarlanan USTURA KEMAL’in yapımcılığını, rating rekorları kıran yapımlara imza atan Süreç Film/Ali Gündoğdu, proje tasarımını ve yönetmenliğini usta bir isim Mustafa Şevki Doğan üstleniyor. Senaryosunu H.Baykut Badem, Filiz Ekinci, Hülya Şahin ve Savaş Saylan’ın kalema aldığı Ustura Kemal’de, sanat dünyasının ünlü isimleri biraraya geliyor:Oktay Kaynarca, Emre Kınay, Naz Elmas, İpek Karapınar ve Esra Ruşan’ın yanı sıra Gökhan Bekletenler, Ali İpin, İskender Bağcılar, Emin Gürsoy, Ferda Yalçın, Ezgi Sözüer, Fatih Dönmez, Bertan Dirikoğlu, Erdal Kuyumcu, Uğur Demirpehlivan, Cavit Çetin Güner, Murat Makar, Cem Cücenoğlu, Uğur Kural, Onur Orhan, Süleyman Atanısev, Buse Işık, Elif Burgaz, Nazlı Çiga, Özge Özdemir, Tugçe Kurt, Çigdem Aygün, Gözde Gizligöz, Cansın Bezircilioğlu, Fatih Doğan, Ural Buldu… ‘USTURA KEMAL’ 4 Eylül salı akşamı saat 20.00’da Show TV’de başlıyor…